Komíny a příslušenství CJ Blok IZOTHERM

Rostoucí ceny ropy a plynu nastolují otázky ohledně energetických účinností a úspor energií. Všichni tedy řeší nejoptimálnější výběr zdrojů energie.

Montážní systémy našich komínů používají jako možné zdroje zemní plyn, ropu, tuhá paliva, ale i pelety.

  • Nejvíce poptávaný je komínový systém UNIVERZAL, STANDARD- je to keramický systém s izolací.

Jedná se o univerzální keramický komínový systém pro všechny druhy paliva pro kotle s otevřenou spalovací komorou. Komín je odolný vůči vysokým teplotám, je lehký a tvárnice mají vysokou pevnost. Dodává se bez odvětrávání nebo s odvětráváním, již v délkách od 3 metrů ale účinná doporučená délka je 5 metrů.

K dodání jsou i jednotlivé díly komínů. Vše je popsáno v sekci KATALOGY

Komíny jsou dodávány jako jedno průduchové a nebo dvou průduchové s průměrem průduchu od 160 do 220mm , u dvou průduchového komínu v různých kombinacích.

Zavolejte nám a přesvěčte se.

Nově také nabízíme komín jako dvousložkový systém ENERGO KERAMIK, který je bez minerální izolace.

K odvodu spalin z topných zařízení s otevřenou spalovací komorou a je určen pro suchý i mokrý provoz včetně kotlů 3. až 5. emisní třídy, plyn a kapalná paliva, dále pak požární odolnost EI 90 – LA90,20 mm od hořlavých materiálů a klasifikace podle normy ČSN EN 13063-1 T600 N1 D 3 G20 a ČSN EN 13063-2 T400 N1 W 3 O20

Základním prvkem komínu Energo keramik jsou nově vyvinuté komínové pláště s vynikajícími tepelně izolačními
vlastnostmi (R30). Montáž komínu je tak jednodušší a rychlejší. Pláště jsou vyráběny pro komíny jedno průduchové a dvou průduchové, dále pak jedno průduchové s ventilační šachtou.

Díky vynikajícím tepelně izolačním vlastnostem komínového pláště a upravené konstrukci komínu je tento nový systém vhodný pro pasívní a nízkoenergetické domy, kde je základní podmínkou zajistit těsnost budovy a zabránit „větrání“ komínem. Komínový systém Energo Keramik je doplněn tepelně-izolační a těsnící membránou, která zamezuje odvětrání tepla z komínu mimo stavbu a zvyšuje teplotu v nadstřešní části.

Garantovaná je 30-cetiletá záruka spolehlivosti námi dodávaných komínů.